بهداشت ناخن

راهنمای خرید بهترین لاک ناخن گیاهی و ارگانیک با قیمت عالی

لاک های جذاب و با مزه ای که روی میز آرایش شما صف کشیده اند رازی در خود دارند. همه آن ها سرشار از مواد شیمیایی و مضراند. برای زیباتر کردن ناخن هایتان این مواد مضر را کنار بگذارید و از لاک ناخن گیاهی استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که این مدل لاک هیچ خطری برای سلامتی ناخن شما ندارد.

کنجکاو شدید که راجع به لاک گیاهی ناخن بیشتر بدانید؟ پس مقاله امروز تانیرو را از دست ندهید.

پیشنهاد می کنیم لیست محصولات بهترین مارک لاک را حتما قبل از خرید مشاهده نمایید. 

لاک گیاهی ناخن چیست؟

با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، محصولات روز به روز بهتر و مدل های جدیدی روانه بازار می شوند. لاک ها یکی از پر مصرف ترین لوازم آرایشی ناخن بین خانم ها هستند. در واقع این علاقه به لاک زدن از سنین پایین و کودکی شروع می شود و تا پیری ادامه پیدا می کند.

در این حالت اگر فرد از محصولی شیمیایی و مضر استفاده کند، ناخن هایش آسیب می بیند و این مواد شیمیایی جذب بدن او می شوند. حتی اگر کودک باشد ممکن است لاک را ببلعد و برایش مشکل ایجاد کند.

لاک ناخن گیاهی یکی از مدل های جدید لاک است که بر پایه آب تولید می شود و مواد و ترکیبات سازنده طبیعی دارد. این مدل لاک چند سالی است که وارد بازار شده و جایگزین خوبی برای مدل های قدیمی است.

اگر لاکی فاقد سه ماده شیمیایی قوی فرمالدهید، تولوئن و دی بوتیل فتالات باشد برای سلامتی مضر نیست. لاک گیاهی برای ناخن این سه ماده را در خود ندارد و به همین علت سالم تر است. البته مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مزایا و معایب لاک ناخن گیاهی

مزایا

1- تقویت ناخن: لاک گیاهی ارگانیک با دارا بودن روغن های طبیعی و مواد رنگی معدنی باعث محکم تر شدن بافت ناخن می شود.

2- آسیب نرساندن به سطح ناخن: از خشک شدن و شکننده شدن ناخن ها جلوگیری می کند. علاوه بر این مواد شیمیایی را از طریق ناخن به بدن منتقل نمی کند.

3- بی خطر بودن برای کودکان: اگر لاک به هر دلیلی وارد دهان کودک شود برایش خطر ساز نیست.

4- فاقد بوی آزار دهنده: لاک های شیمیایی معمولا بوی تند و آزار دهنده ای دارند که حساسیت ایجاد می کنند.

5- بی ضرر برای محیط زیست: به علت نداشتن اجزای شیمیایی و خطر ساز تهدیدی برای محیط زیست نیست.

6- عدم ایجاد حساسیت و التهاب دور ناخن: بعضی ها پوست حساسی دارند که در مقابل ماده شیمیایی واکنش نشان می دهد. لاک گیاهی ناخن هیچ گونه التهابی ایجاد نمی کند و ایمن است.

پیشنهاد می کنیم لیست محصولات بهترین تقویت کننده ناخن را حتما قبل از خرید مشاهده نمایید. 

معایب

1- ماندگاری پایین: لاک گیاهی به راحتی با آب پاک می شود و نیازی به استون ندارد. از این رو می توان گفت که ماندگاری اش پایین است و هر بار نیاز به ترمیم دارد. حتی ممکن است در طول یک روز مجبور شوید چندین بار لاک بزنید. پیشنهاد می کنیم برای افزایش ماندگاری لاک های گیاهی از برق ناخن استفاده کنید.

2- قیمت بالا: با توجه به طبیعی بودنش، قیمت بالاتری نسبت به مدل های معمولی و شیمیایی دارد. از طرفی دیگر چون دائم باید ترمیم شود حجم مصرفی آن بالا می رود. از این رو لاک زود تمام می شود و مجبورید لاک دیگری تهیه کنید. در این صورت برای خرید این لاک های گیاهی ناخن باید هزینه بیشتری صرف کنید.

 

آیا استفاده از لاک ناخن گیاهی در دوران بارداری ضرر دارد؟

زنان باردار هنگام استفاده از محصولاتی که ترکیبات شیمیایی در خود دارند، باید بسیار مراقب باشند که لوازم آرایشی نیز جزء همین محصولات هستند.

لاک ها با دارا بودن فرمالدهید، تولوئن و … برای سلامت مادر و فرزند خطر به همراه دارند. همین مواد شیمیایی خانم ها را در معرض ابتلا به سرطان پستان و اندام های تولید مثل قرار می دهند حتی ممکن است مشکلات ناباروری نیز ایجاد کنند.

این مواد مضر می توانند بعدها برای جنین بعد از تولد مشکلاتی از قبیل آسم، کبدی، کلیوی، نقص دستگاه تناسلی و بلوغ زودرس به وجود آورند.

بنابراین استفاده از این لاک های شیمیایی به خانم های باردار توصیه نمی شود.

به جای آن می توانید از لاک ناخن گیاهی استفاده کنید و حافظ سلامت خود و فرزندتان باشید. لاک های گیاهی هم می توانند ناخن هایتان را زیبا کنند و هم برایتان بی خطر باشند.

 

 مشاهده محصولات و خرید در دیجی کالا

 

الهه حسینی

تجربه 3 ساله من در زمینه تولید محتوای آرایشی و بهداشتی و تحقیق در رابطه با کیفیت محصولات زیبایی در بازار میتونه بهتون کمک کنه تا قبل از خرید بهترین انتخاب رو داشته باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا