عطر و ادکلن

تشخیص ادکلن اصل از فیک | 5 تفاوت عطر اورجینال و تقلبی

امروزه بازار تولید و فروش عطرهای فیک بسیار داغ است و این تجارت خطرناک، روز به روز بیشتر از قبل، پیشرفت می‌کند. در همچین شرایطی، شما باید در خرید عطر و ادکلن، وسواس بیشتری به خرج دهید، چرا که با خرید عطر تقلبی، علاوه بر این‌که سرمایه شما هدر می‌رود، ممکن است به سلامتی شما آسیب برسد.

بهتر است برای خرید عطر، با دقت بسیار بالایی دنبال فروشگاه‌های معتبر بگردید؛ خصوصا هنگامی که قصد خرید اینترنتی عطر را دارید. در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای تشخیص ادکلن اصل از فیک برای شما عزیزان تهیه کنیم.

  1. چرا نباید از عطر فیک استفاده کنیم ؟
  2. راه‌های تشخیص عطرهای فیک از اورجینال
  • ساختار جعبه عطر
  • نوشته‌ها و برچسب‌های روی جعبه
  • روکش سلفونی بسته‌بندی
  • طراحی شیشه
  • رایحه

چرا نباید از عطر فیک استفاده کنیم ؟

استفاده از عطرهای فیک به دلایل بسیار زیادی، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. در وهله اول این‌که برخی فروشگاه‌ها ممکن است مشتریان خود را فریب داده و عطر تقلبی را به جای عطر اورجینال به آن‌ها بفروشند و مبلغی معادل عطر اصل از آن‌ها دریافت کنند و این می‌تواند یک ضرر مالی جدی برای شخص خریدار باشد. دومین و مهم‌ترین نکته این است که به طور بدیهی، کیفیت عطر و ادکلن‌های فیک بسیار پایین‌تر از عطرهای اصل هستند.

عطرهای تقلبی از مواد مرغوبی ساخته نشده‌اند و رایحه آن‌ها پس از گذشت مدت زمانی از اسپری شدن، تغییر کرده و به بویی ناخوشایند تبدیل می‌شوند، که این ممکن است برای افرادی که ریه حساسی دارند، مشکلات تنفسی ایجاد کند. همچنین مواد نامرغوب عطرهای تقلبی به پوست آسیب می‌زند و ممکن است باعث اگزمای پوستی شود. یک مورد مهم دیگر در تفاوت ادکلن اصل و تقلبی این است که برخی افراد با استشمام بوی این عطرها، دچار سردردهای میگرنی می‌شوند.

 

راه‌ های تشخیص عطرهای فیک از اورجینال

همان‌ طور که گفته شد، خرید ادکلن زنانه و یا مردانه فیک، همه‌جوره به ضرر شما عزیزان است و بهتر است که در خرید عطر و ادکلن، به حد کافی دقت و وسواس به خرج دهید. امید است که این مقاله بتواند راهنمایی برای شما باید تا بتوانید عطرهای فیک را از عطرهای اصل تشخیص دهید.

ساختار جعبه عطر

در عطرهای اورجینال، چاپ اسم‌ها و طرح‌های روی جعبه با نهایت کیفیت و دقت انجام می‌شود و رنگ‌آمیزی‌ها به شدت دقیق هستند. حال آن‌که مشخصاً در عطرهای فیک، نه تنها جنس جعبه مورد استفاده نمی‌تواند به اندازه جعبه عطرهای اصل خوب باشد، بلکه معمولاً چاپگرهایی که برای تولید این جعبه‌ها استفاده می‌شود، آن قدری مرغوب و باکیفیت نیستند که بتوانند با تمام دقت، جعبه‌ها را همان‌طور که در عطرهای اورجینال به کار رفته، تولید کنند.

همچنین بدیهی است که در عطرهای اصل، ساختار جعبه و میزان تمیز و صاف بودن آن نیز بسیار مشخص است. در بعضی از عطرهای فیک، شما به وضوع می‌توانید زائدگی‌ها و یا بیرون زدگی‌هایی را در حاشیه‌ها و گوشه‌های جعبه بسته بندی ببینید.

و در آخر، مقوای داخل جعبه که محافظ شیشه عطر هست نیز می‌تواند در تشخیص اصل بودن ادکلن، اطلاعاتی به شما بدهد. این مقوا در عطرهای فیک بسیار بی‌کیفیت بوده و به سادگی تا خورده و یا حتی پاره می‌شوند. در برخی بسته بندی‌ها که از ابر و اسفنج برای محافظت از شیشه عطر استفاده شده، این ابرها ممکن است پودر و خرد شوند که همچین اتفاقی برای عطرهای اصل بسیار نادر است.

 

راه‌ های تشخیص عطرهای فیک از اورجینال

نوشته‌ ها و برچسب‌ های روی جعبه

به طور معمول نوشته‌های روی جعبه‌ عطرهای اصل، برجسته هستند، که اعمال همچین نکته‌ای برای تولیدکنندگان عطرهای فیک چندان مقدور نیست. همچنین ممکن است تمام نوشته‌ها – مانند اسم عطر، اسم برند، اسم سازنده و سایر اطلاعات مربوط به آن ادکلن – در یک راستا و به صورت قرینه روی جعبه قرار نگرفته باشند، که با کمی بالا بردن دقت می‌توان متوجه آن شد.
علاوه بر این‌ها، مشخصات کارخانه تولیدکننده همیشه در زیر جعبه عطرهای اصل درج شده است. خوب است به این مسئله دقت کنید، که این نوشته‌ها خوانا باشند و اگر آرم یا لوگویی هم در کنار آن‌ها چاپ شده، حتماً به میزان کیفیت آن توجه داشته باشید.

روکش سلفونی بسته‌ بندی

روکش سلفونی بسته‌ بندی عطرهای اورجینال با بهترین دستگاه‌ها و با نهایت دقت و نظارت روی آن کشیده می‌شود و در عطرهای تقلبی، این دقت و تمیزی به هیچ عنوان ممکن نیست. اگر درز و لبه‌های روکش سلفونی بیشتر از پنج سانتی‌متر طول پهنا داشته باشند، عطری که در دستان شما است مشخصاً تقلبی است! روکش سلفونی بسته‌بندی عطرهای اصل، همیشه درز و لبه بدون نقصی داشته و طوری برش خورده و چسبیده است، که جعبه را به طور کامل احاطه کرده است.

طراحی شیشه

این روزها تولیدکنندگان عطر و ادکلن‌های تقلبی بیش از پیش، در طراحی شیشه‌ها و تولید آن‌ها دقت می‌کنند. پس شما هم متقابلاً باید در بررسی این بخش از عطر مورد نظر خود، دقت و حساسیت خود را بالا ببرید. در طراحی شیشه عطرهای اصل، بچ کد عطر به طور مجزا کف شیشه حک شده و معمولاً به صورت نوشته برجسته در زیر شیشه دیده می‌شود. اما تولیدکنندگان عطر تقلبی بچ کد محصول را روی همان برچسب کف شیشه چاپ می‌کنند. این در حالی است که بچ کد و برچسب در شیشه‌های عطرهای اورجینال کاملاً از یکدیگر مجزا هستند.

مهم‌ترین نکته در مورد طراحی شیشه این است که در آن باید به خوبی روی آن چفت شده و نشان از این باشد که این در، به طور خاص برای این شیشه طراحی شده است. مسئله‌ای که در عطرهای تقلبی دیده نمی‌شود و بسیار رایج است که در این عطرها چندان محکم و اصولی نبوده و به خوبی روی سر شیشه قرار نگیرند.

روش دیگر تشخیص عطر فیک از اصل، نوع اسپری عطر می‌باشد که تشخیص آن کمی سخت‌تر است. در ساختار عطرها به بخشی که مسئول اسپری کردن عطر می‌باشد، “والف” گفته می‌شود. ممکن است که والف استفاده شده در تولید عطرهای برندهای مختلف، با یکدیگر متفاوت باشند و همین امر موجب می‌شود تا نوع اسپری عطرهای اورجینال برندهای مختلف تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشند. این مسئله معمولاً در تولید عطرهای تقلبی مطرح نیست و والف مورد استفاده برای تمامی عطرهای تولید شده توسط یک گروه، یک ساختار را داشته و شما ممکن است ببینید که والف عطرهای مختلف از برندهای متفاوت، به یک سبک عطر را اسپری می‌کنند.

شناخت عطر اصل و فیک

 

رایحه

در آخر، مهم‌ترین مسئله در مورد عطرها رایحه آن‌ها است. در انواع عطر مردانه و زنانه اورجینال یک هرم بویایی وجود دارد؛ رایحه هر عطر از یک نقطه و نت‌هایی مشخص شروع شده و در طول زمان، این نت‌ها مدام شروع به تغییر کرده و مراحل متفاوتی از روایح را به شامّه ما می‌رسانند. این در حالی است که رایحه در عطرهای فیک به صورت خطی بوده و به مرور زمان، تغییری در آن حاصل نمی‌شود. از این جهت است که رایحه عطرهای فیک در ثانیه‌های اول ممکن است بسیار به رایحه اورجینال آن شباهت داشته باشد، اما اگر کمی صبر کنید، متوجه سکون بویایی آن و فیک بودن آن می‌شوید.

همچنین رایحه عطرهای تقلبی به دلیل نامرغوب بودن مواد استفاده شده در تولید آن، می‌تواند باعث سردرد شود،
و در آخر لازم به ذکر است که عطرهای تقلبی پس از مدتی در تماس بودن با پوست و بدن، به طور معمول از خط رایحه خود خارج شده و بوی بدی می‌گیرند، که بسیار ناخوشایند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا