ابزار سلامت

علت کج شدن نوک بینی پس از جراحی چیست؟ [آپدیت 2024]✅

جراحی بینی یکی از پنج عمل جراحی پرطرفداری است که بیشتر از سایر اعمال جراحی روی متقاضیان انجام می شود. در طول این جراحی، جراح پلاستیک وضعیت غضروف و استخوان بینی را اصلاح می کند تا بتواند ظاهر مورد نظر را برای متقاضی فراهم کند. جراحی بینی برای زنان و مردانی که از شکل بینی خود رضایت کافی ندارند و یا بخاطر مشکلات تنفسی، قصد درمان دارند، روشی بسیار مطمئن و آزمون شده جهت برطرف شدن مشکلات درمانی و زیبایی به شمار می رود. مسلما زمانی که این جراحی توسط بهترین جراح بینی در تهران انجام شود نتایج آن به بهبود اجزای صورت و همچنبن بالارفتن اعتمادبنفس متقاضی کمک می کند. یکی از شایع ترین دلایلی که باعث می شود فرد به عمل جراحی بینی تن دهد، کجی بینی است.

در برخی از افراد، کجی بیشتر در نوک بینی محسوس بوده و دلیل نافرمی بینی محسوب می‌شود. اما گاهی این امکان وجود دارد که بعد از جراحی هم این اتفاق بیافتد و به جای بهبود فرم بینی، شما با کج شدن نوک بینی بعد از جراحی روبرو شوید. این که علت کجی نوک بینی بعد از عمل چیست و چطور می‌توان آن را از بین برد یا اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید بینی خود را جراحی کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید، زیرا ما در این مقاله مطالبی که باید در مورد علت کج شدن بینی پس از جراحی بدانید را شرح دادیم. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می توانید به سایت الودرمان (alodarman.com) مراجعه کنید و یا از سایت هایی نظیر پزشکا، جراحا، جراحتو و تاپتنا کمک بگیرید.

کجی نوک بینی پس از جراحی

بعد از هر جراحی به مقدار ۵ درصد این احتمال وجود دارد که نوک بینی کج شود. محل این عدم تقارن در بینی ممکن است در قسمت استخوانی باشد یا در قسمت نوک بینی اتفاق بیفتد. برای این موضوع اصلا جای نگرانی نیست چرا که به راحتی توسط یهترین جراح بینی در ایران برطرف می شود. زمانی نوک بینی کج است که اگر خط تقارنی از وسط پیشانی تا چانه ترسیم کنیم، نوک بینی به یک طرف انحراف پیدا کند و یا به عبارت دیگر خارج از مرکز این خط واقع شده است. برخلاف کجی بینی در استخوان یا انحراف بینی، نوک بینی کج شده کاملا مشهود و به راحتی قابل تشخیص است. این عدم تقارن باعث می‌شود که کل بینی کج دیده شود و از آن جایی که فرم نازیبایی به چهره می‌دهد، دلیل خوبی برای جراحی است.

علل کجی نوک بینی پس از جراحی

هر چند در بیشتر مواقع کجی نوک بینی مادرزادی بوده یا در اثر سانحه‌ای به وجود می‌آید، اما متاسفانه این امکان وجود دارد که پس از جراحی هم اتفاق بیافتد. این که چرا پس از جراحی بینی کج می شود را باید در علل زیر جستجو کرد:

علل کجی نوک بینی پس از جراحی

 

 • ضعف جراح: نوک بینی ما برخلاف بخش میانی آن فقط از غضروف ساخته شده است و نمی‌توان از طریق شکستن استخوان‌ها آن را ترمیم کرد. در نتیجه برطرف کردن مشکلات آن و دادن فرم مناسب به نوک بینی، جراح بینی نقش اصلی را دارد. در حقیقت اگر نتواند از تکنیک‌های صحیح استفاده کند و ظرافت لازم را انجام ندهد، نوک بینی در مرکز قرار نگرفته و دچار کجی می‌شود. همچنین اگر جراح بیش از اندازه غضروف را بردارد و یا بیش از حد روی یک سمت بینی کار کند و یا ضعف تقارن تیغه بینی داشته باشد، نهایتا بینی کج می شود.
 • تورم: به خاطر داشته باشید هرگاه در هفته های اول بعد از جراحی نزد پزشک خود بروید و دلیل کج شدن نوک بینی خود را جویا شوید بدون شک به شما می گوید که کاملا طبیعی است زیرا بینی تا چندماه ورم شدیدی دارد که شکل اصلی بینی را مخفی نگه می دارد. شش ماه پس از جراحی این ورم‌ها در محل پل بینی فروکش می‌کنند اما هنوز نوک بینی دارای ورم است زیرا باتوجه به آنچه در قبل گفتیم نوک بینی غضروفی بوده و نسبت به استخوان ورم آن دیرتر از بین می‌رود. پس برای نتیجه‌گیری در مورد این کجی باید حداقل یک سال صبر کنید.
 • عدم تقارن مادرزادی: برخی از افراد هم وجود دارند که در آن ها کجی بینی به طور کامل از بین نمی رود و نمی توان آن را صددرصد درست کرد. این افراد جزء گروه های زیر هستند:
 1. کسانی که کجی بینی مادرزادی دارند.
 2. کسانی که شکاف کام و لب دارند.
 3. کسانی که انحراف بینی آن ها شدید است.
 4. کسانی که سوراخ های بینی نامتقارنی دارند.
 5. کسانی که دو طرف صورت آن ها قرینه نیست.
 6. کسانی که به چرخش نوک بینی نیاز دارند، مثل کسانی که نوک بینی افتاده دارند.
 • عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل: اگر در این مورد خوب تحقیق کرده باشید، متوجه می شوید یکی از علت های اصلی مشکلات پس از جراحی نادیده گرفتن نکات مراقبتی پس از عمل است. بینی اندام حساسی است که تقریبا تمام بافت های انسانی در آن قرار دارند. با دستکاری آن این بافت ها واکنش نشان داده که باید تا زمان بهبود کامل کاملا مراقب آن بود. از آنجایی که این عضو در مرکز صورت واقع است، احتمال آسیب و ضربه به آن بیشتر از سایر قسمت ها است. وظیفه اصلی بینی تنفس است که موجب می شود واکنش هایی مثل عطسه، سرفه و غذاخوردن باعث فشار روی آن شوند. پس از توجه به این نکات مراقبتی غافل نشوید.
 • شکل اولیه بینی: از علل کجی نوک بینی بعد از عمل مربوط به ساختار اصلی بینی است. معمولا کسانی که بینی گوشتی دارند و یا پوست نوکی بینی آن ها ضخیم است، احتمال بروز کجی در بینی آن ها بیشتر از سایرین است.

علل کجی نوک بینی پس از جراحی بینی

 

کلام آخر

جراحی بینی از متداول ترین عمل های زیبایی است که با هدف بهبود ظاهر افراد انجام می شود و در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. طی این جراحی، جراح پلاستیک، غضروف و استخوان بینی را با هدف رسیدن به یک ظاهر مطلوب تر تغییر می دهد. برای افرادی که از اندازه و شکل بینی خود رضایت ندارند، جراحی بینی یک راه حل مطمئن و موثر است. به آن ها پیشنهاد می دهیم این کار را به یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر بسپارند. جراحی بینی می تواند تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را حفظ کند و به بیماران کمک کند اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند. این جراحی همچنین می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری، مانند نقص هایی که باعث مشکلات تنفسی می شود، به کار گرفته شود. ما در این مقاله سعی کردیم مطالب جامع و کاملی در ارتباط با جراحی بینی و علل کجی آن پس از جراحی در اختیارتان قرار دهیم. برای اطلاعات بیشتر به سایت الودرمان (alodarman.com) مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا