مراقبت از مو

تفاوت نرم کننده و ماسک مو؛ کدوم بهتره؟

تقریباً اکثر خانم‌ها از نرم‌کننده مو استفاده می‌کنند اما ماسک مو کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد و از مزایا و فواید آن غافل هستند. در لاین مراقبتی مو، دو محصول نرم‌کننده و ماسک مو از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. هرچند به نظر می‌رسد محصولات بسیار مشابهی هستند اما بسیار متفاوت هستند. آیا از نرم کننده و ماسک مو باید به‌ طور هم‌ زمان استفاده کرد یا استفاده از یکی از آن‌ها برای شادابی و سلامتی موها کافی است؟ ماسک مو بهتره یا نرم کننده؟ برای پاسخ به تمام سؤالاتی که در مورد این محصولات دارید، باید با تفاوت نرم کننده و ماسک مو آشنا شوید.

ما هر آنچه که باید در مورد این دو محصول و ترتیب استفاده از نرم کننده و ماسک مو بدانید را در این مقاله بررسی کرده‌ایم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

نرم کننده مو چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

نرم کننده مو بهتره یا ماسک مو

قبل از اینکه تفاوت نرم کننده و ماسک مو را بررسی کنیم باید آشنایی کلی با این دو محصول داشته باشید؛ به همین دلیل در ابتدا به معرفی مختصر نرم کننده و ماسک مو می‌پردازیم.

نرم کننده مو نوعی حالت‌دهنده مو است که به صاف کردن ساقه‌های مو، آب‌رسانی مجدد آن‌ها و کاهش وز کمک می‌کند. موهای بلند بیشتر در معرض شکستگی و گره خوردگی قرار می‌گیرند که در این مواقع بهترین راه درمان، استفاده از نرم کننده مو است. استفاده از نرم کننده از آسیب و شکستگی موها جلوگیری می‌کند.

فرمول یک نرم کننده سبک است و بافت کرمی و نرم دارد که به سرعت تأثیر آن را روی موهایتان حس خواهید کرد. نرم کننده مو را باید با هر بار شستشوی مو روی تارهای موی مرطوب (نه ریشه) مالیده، بگذارید چند دقیقه بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید.

پیشنهاد می کنیم لیست محصولات شامپو نرم کننده مو را حتما قبل از خرید مشاهده نمایید.

 

ماسک مو چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

فرق نرم کننده مو و ماسک مو

ماسک مو درواقع نوعی نرم کننده قوی است که با مواد مفید و روغن‌های طبیعی مغذی، غنی شده است که روی موهای آسیب‌دیده و خشک عالی عمل می‌کند. ماسک مو عمیقاً موهای شما را تغذیه و مرطوب می‌کند و نرمی، آبرسانی، لطافت، درخشندگی و سلامتی را مجدد به موهایتان هدیه می‌دهد و آن‌ها را احیا می‌کند.

به‌طورکلی ماسک‌های مو برای موهای خشک و آسیب‌دیده عالی هستند، هرچند تقریباً برای هر نوع مو و مشکلی یک ماسک مخصوص وجود دارد.

توصیه می‌شود نرم کننده را 1 تا 2 دقیقه روی مو بگذارید، اما ماسک مو به مدت طولانی‌تری نیاز دارد و از 15 دقیقه تا حتی یک شب می‌توانید روی موهایتان بگذارید! ماسک‌های مو معمولاً بعد از شستشوی مو و روی موهای مرطوب استفاده می‌شوند؛ اما برای موهایی که نیاز به ترمیم شدید دارند، توصیه می‌شود آن را قبل از شستشو بمالید که البته این موضوع به نوع ماسک و دستور آن بستگی دارد. برای نتایج بهتر، پس از استفاده از ماسک، سر خود را با یک حوله بپیچید.

ماسک مو را به‌عنوان یک درمان تغذیه‌کننده مو در خانه برای موهای خود در نظر بگیرید، دقیقاً مانند استفاده از ماسک‌های هفتگی صورت که برای شادابی و جوان‌سازی پوست صورت استفاده می‌کنید.

پیشنهاد می کنیم لیست محصولات ماسک مو بعد از حمام را قبل از خرید حتما مشاهده نمایید.

 

تفاوت نرم کننده و ماسک مو در چیست و کدام بهتر است؟

امروزه کارهای شیمیایی برای صاف و براق کردن موها و استفاده از وسایل حرارتی برای موها در حال افزایش است، به همین دلیل نیاز به تغذیه مو با محصولات مختلف بیشتر احساس می‌شود. برای اینکه متوجه شوید کدام محصول برای موهای شما مناسب است، تفاوت نرم کننده و ماسک مو را به‌طور مجزا بررسی کرده‌ایم تا به‌راحتی آنچه که موهایتان نیاز دارد را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که نرم کننده بهتره یا ماسک مو احتمالاً با این بررسی این تفاوت‌ها جواب سؤالتان را پیدا خواهید کرد.

1-تفاوت نرم کننده و ماسک مو در عملکرد

مردم از ماسک‌ و نرم‌کننده‌ مو برای مرطوب کردن و آب‌رسانی مو استفاده می‌کنند؛ اما این دو محصول در عملکردشان متفاوت هستند. ماسک‌های مو در مرطوب کردن موها بهتر از نرم کننده‌ها عمل می‌کنند زیرا ماسک‌ها درمان‌های ترمیمی هستند که با نفوذ عمیق به ساقه مو مشکلات مو را برطرف می‌کنند؛ اما نرم‌کننده‌ها نمی‌توانند وظیفه ماسک‌ها را انجام دهند، به‌خصوص زمانی که موهای شما به‌ شدت آسیب‌ دیده و خشک شده است. نرم کننده مو تارهای مو را نرم و قابل کنترل می‌کند و ماسک مو عمیق‌تر از آن می‌رود و تارهای مو را آب‌رسانی و تغذیه می‌کند.

2- تفاوت در زمان استفاده؛ قبل یا بعد از شستشو

شستن موها قبل از استفاده از هر محصولی خوب است زیرا نتیجه بهتری دارد. ماسک مو را می‌توانید قبل از شستشوی موها و بر روی موهای خشک استفاده کنید اما استفاده از نرم کننده بر روی موهای خشک امکان‌پذیر نیست. شستن موها قبل از استفاده از نرم کننده الزامی است، درحالی‌که برای ماسک نیست.

3- تفاوت در تعداد دفعات استفاده در هفته

با توجه به اینکه ماسک‌ها بسیار غنی هستند، ماسک زدن را باید یک یا دو بار در هفته انجام دهید. درحالی‌که نرم کننده را می‌توانید به‌طور منظم در هفته استفاده کنید.

4- تفاوت در محل استفاده؛ ریشه یا تارهای مو

نرم کننده معمولاً برای تارهای مو استفاده می‌شود، نه برای پوست سر، مگر اینکه به‌صراحت به‌عنوان یک نرم کننده پوست سر تجویزشده باشد. از نرم‌کننده‌ها روی تارهای مو استفاده کنید و نه ریشه، زیرا باعث می‌شود موها در ریشه بسیار چرب شوند. درحالی‌ که ماسک‌ های مو به‌طور ایده آل باید از ریشه تا نوک موها استفاده شوند و موهای شما را چرب نمی‌کند.

5- تفاوت در قیمت

نرم‌کننده‌ها نسبت به ماسک مو قیمت کمتری دارند.

6- ترتیب استفاده از نرم کننده و ماسک مو

پس از شستشوی موها در ابتدا از نرم کننده استفاده کنید و سپس ماسک مو بزنید و اجازه دهید تا حداقل 20 دقیقه بر روی موها باقی بماند. ماسک‌های مو انواع مختلفی دارند و بعضی از آن‌ها به آبکشی نیاز دارند و برخی بدون آبکشی باید استفاده شوند. اگر ماسک موی شما نیاز به آبکشی داشت، موهایتان را شستشو دهید و یک روتین کامل مراقبتی از مو را به پایان برسانید.

پیشنهاد می کنیم لیست محصولات بهترین ماسک مو برای ریزش مو را قبل از خرید حتما مشاهده نمایید.

 

ماسک مو بهتره یا نرم کننده؟

حالا که با فرق نرم کننده و ماسک مو آشنا شدید، احتمالاً در زمان خرید بهترین محصولات مراقبتی از مو، بهتر می‌توانید تصمیم‌گیری کنید. اگر به دنبال رسیدگی و مراقبت کامل از موهایتان هستید پیشنهاد می‌کنیم از ماسک مو و نرم کننده استفاده کنید تا موهایی درخشان و سالم داشته باشید. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید از ماسک موهایی که خاصیت نرم‌کنندگی دارند، استفاده کنید.

ماسک مو و نرم کننده دو عملکرد متفاوت دارند و برای رسیدگی و مراقبت کامل موها باید از هردوی آن‌ها استفاده کنید. هفته‌ای یک‌مرتبه با استفاده از ماسک موی مناسب موهایتان، آن‌ها را عمیقاً تغذیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا